• Grupa popołudniowa

• Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 19 w Jaworznie informuje, iż w związku z małą ilością dzieci zapisanych do grupy popołudniowej (od 13.00 do 18.00) nie zostanie utworzony oddział VI w roku szkolnym 2024/2025.

Rodzice dzieci nieprzyjętych będą miały możliwośc uczestnictwa w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca do placówek, które nimi dysponują. Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola w postępowaniu uzupełniającym będzie odbywać się w dniach od 8 do 16 maja 2024r.

Informacja o wolnych miejscach w przedszkolach:

• REKRUTACJA 2024/2025

• Rekrutacja do przedszkoli w naszym mieście rozpoczyna się 31.01.2024 i potrwa do 14.02.2024r. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Prezydenta Miasta Jaworzna oraz  informacjami znajdującymi się w zakładce REKRUTACJA

• 1,5% podatku dla przedszkola

• Szanowni Państwo

Rozliczając podatek dochodowy za rok 2023 możecie Państwo przekazać 1,5% podatku na rzecz naszego przedszkola.

Jak to zrobić?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce „Numer KRS” wpisać numer : 0000132934

w rubryce "Informacje uzupełniające- cel szczegółowy 1,5% wpisać Cel: Przedszkole Miejskie nr 19 Jaworzno

Za wszystkie przekazane nam środki serdecznie dziękujemy!

• Ogólnopolski Tydzień Kariery

• Miło nam poinformować, że również w tym roku nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdzie wkrótce będzie można zobaczyć przebieg wydarzeń w których brały udział nasze przedszkolaki.

• Sadzenie drzew

• Dnia 9.X.2023r w naszym przedszkolnym ogrodzie odbędzie się uroczyste sadzenie drzew- "ścieżka edukacyjna", a także sadzenie roślin przed wejściem do budynku przedszkolnego. Fundusze na ten cel nasze przedszkole uzyskało przy pomocy Rodziców, dzięki uprzejmości i hojności Fundacji PKO Banku Polskiego. Dzięki ogromnej pomocy ze strony Centrum Ogrodniczego Jawor całe to przedsięwzięcie sprawiło nam jeszcze więcej przyjemności. Dzięki tyej inicjatywie Państwa dzieci będą miały możliwość dbania o przyrodę, nauki poprzez obserwacje, a także będzie to forma relaksacji i wyciszenia. Bardzo prosimy aby dzieci w tym dniu były ubrane w kolorach jesieni (np. żółty, zielony, czerwony itp.)

• Spotkanie z logopedą

• W dniach 26 i 28.09.2023r w godz. 14.00-16.00 zapraszamy Rodziców na indywidualne konsultacje logopedyczne (sala terapeutyczna- II p.)

• Zebranie z rodzicami

• Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 6.09.2023r (środa)

O godz. 16.30 zebranie ogólne z Dyrektorem, następnie w sali z wychowawcą grupy

• Witamy w nowym roku szkolnym 2023/2024

• Szczególnie gorąco witamy dzieci które po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola.

W rozpoczynającym się roku przedszkolnym  2023/2024 wszystkim członkom naszej „przedszkolnej rodziny” życzymy przede wszystkim  zdrowia, spokoju oraz by każdy nadchodzący dzień był czasem pełnym uśmiechów i radości.

Przypominamy, że rok szkolny rozpoczyna się 1 września ( piątek)-w tym dniu nie ma uroczystej akademii, dzieci przyprowadzamy wg składanych deklaracji w godz. 6.00-8.30

Przedszkole jest czynne w godzinach 6.00 - 16.30 (grupy ranne), 13.00-18.00 (grupa popołudniowa)

Dzieci należy przyprowadzić do przedszkola najpóźniej do godziny 8.30

Dzieci odbiera się z przedszkola w godzinach: 13.00 - 13.30 (dzieci zadeklarowane na 2 posiłki ) oraz 14.30 - 16.30 (dzieci zadeklarowane na 3 posiłki). Od godz. 13.30 do godz.14.30 przedszkole jest zamknięte.

Jeżeli wystąpi konieczność odbioru dziecka w innych godzinach niż jest ono zapisane, należy o tym poinformować podczas przyprowadzenia dziecka do przedszkola w danym dniu.

Dziecko powinno posiadać wygodne obuwie zmienne, ubranie oraz bieliznę na zmianę. Dzieci z gr I (maluszki) przynoszą również piżamkę.

Rodzic ma obowiązek założenia Jaworznickiej Karty Miejskiej w celu codziennej rejestracji pobytu dziecka w przedszkolu

Przy odbiorze dzieci prosimy o okazanie dowodu osobistego dla zweryfikowania tożsamości!