• OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

• Przedszkole Miejskie nr 19 z siedzibą w Jaworznie przy ul. Wygoda 18, informuje, iż jest Administratorem danych dzieci, rodziców, nauczycieli oraz innych pracowników placówki.

Dane są przetwarzane w celu tworzenia optymalnych warunków realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej; zapewnienia każdemu uczniowi warunków niezbędnych do jego rozwoju, podnoszenia jakości pracy placówki i jej rozwoju organizacyjnego.

Dane te nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa.

Podstawa prawna przetwarzania danych wynika w szczególności z:

Ustawy Prawo oświatowe;
            Ustawy o systemie oświaty;
            Ustawy o systemie informacji oświatowej;
            Ustawy o samorządzie gminnym oraz aktów wykonawczych.

Informujemy, iż mają Państwo prawo do:
            - dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na Państwa szczególną sytuację;
            - wniesienia sprzeciwu wobec przekazywania Państwa danych osobowych innemu administratorowi danych;
            - uzyskania wyczerpującej informacji dot.:
            - występowania Państwa danych w zbiorach Administratora oraz adresie jego siedziby,  celu, zakresu i sposobu przetwarzania danych zawartych w takim zbiorze;
            - stanu od kiedy przetwarza się Państwa dane w zbiorze;
            - ewentualnym źródle pozyskania danych;
            - udostępniania Państwa danych, a w szczególności informacji o odbiorcach lub kategoriach odbiorców, którym dane te są udostępniane.

Z powyższego prawa mogą Państwo skorzystać nie częściej niż raz na 6 miesięcy. Administrator Danych Osobowych jest obowiązany, w terminie 30 dni, poinformować Państwa o przysługujących prawach i udzielić stosownej informacji na piśmie.

Z powyższych uprawnień można skorzystać w siedzibie Administratora Danych Osobowych

• Uwaga - WZW

•    CO TO JEST WZW A?

Wirusowe zapalenie wątroby typu A (wzw A) to ostra choroba zakaźna wywołana przez wirusa HAV (Hepatitis A Virus), tzw. choroba „brudnych rąk”.

JAK DOCHODZI DO ZAKAŻENIA WZW A?

 podczas bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną,

 w wyniku spożycia zakażonej żywności,

 przez spożycie zakażonej wody (także w formie kostek lodu),

 drogą kontaktów seksualnych z osobą zakażoną/chorą.

ZAPOBIEGAJ! ZASZCZEP SIĘ!

SZCZEPIENIE PRZECIWKO WZW A NAJLEPSZYM SPOSOBEM ZAPOBIEGANIA ZACHOROWANIU

PAMIĘTAJ ABY:

 myć ręce przed każdym posiłkiem i zawsze po wyjściu z toalety,

 utrzymywać właściwe warunki sanitarno-higieniczne przy przygotowaniu posiłków,

 dokładnie myć owoce i warzywa przed spożyciem.

• UWAGA

• Zwracamy się z prośbą do rodziców, aby nie przyprowadzali do przedszkola dzieci przeziębionych, mających m.in. katar lub kaszel.

• Przedszkole Miejskie nr 19 w Jaworznie
      • przedszkole19@jaworzno.edu.pl